Duitslandweb logo Duitslandweb

Vakbond en klimaatbeweging voeren samen actie

Kort nieuws - 1 maart 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De grote staking in het Duitse openbaar vervoer wordt deze vrijdag geflankeerd door demonstraties van Fridays for Future en vakbond Verdi voor een beter OV.

Met de staking wil vakbond Verdi betere lonen en arbeidsvoorwaarden afdwingen voor de werknemers bij de verschillende ov-bedrijven. Bijna overal in Duitsland rijden deze dagen geen of nauwelijks bussen, metro's en trams. Regionale treinen en S-Bahnen rijden wel. In Beieren en Saarland wordt niet gestaakt.

Klimaatbeweging Fridays for Future steunt de actie van de vakbond door in ongeveer 100 steden demonstraties te organiseren voor klimaatvriendelijke mobiliteit en verbetering van het openbaar-vervoersnetwerk. Bij de demonstraties werken Verdi en Fridays for Future samen. Ze mobiliseren beiden hun achterban. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de eis luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger