Duitslandweb logo Duitslandweb

Vrijdag staken trams, bussen en metro's in Duitsland

Kort nieuws - 30 januari 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In bijna heel Duitsland staakt op vrijdag 2 februari het lokale openbaar vervoer. Reizigers kunnen dan geen gebruik maken van trams, metro's en bussen.

De Duitse vakbond Verdi heeft tot de stakingen in het openbaar vervoer opgeroepen. Alleen Beieren doet niet mee. In Berlijn zal de staking beperkt blijven tot de ochtend. 

De vakbond onderhandelt in alle deelstaten met werkgeversorganisaties over nieuwe coa's voor het personeel in het Duitse Nahverkehr (lokale ov). Het gaat volgens Verdi om ruim 130 regionale vervoersbedrijven en in totaal 90.000 werknemers. Nadat bij de eerste onderhandelingsronde vorige week in geen enkele deelstaat een overeenkomst werd bereikt, riep de vakbond op tot een landelijke staking. De eisen van de werknemers zijn per deelstaat verschillend. 

De staking komt kort op de meerdaagse staking van treinmachinisten bij Deutsche Bahn (DB) vorige week. De loononderhandelingen zitten nog muurvast, maar de machinistenvakbond GDL zegde toe tot 3 maart niet opnieuw het werk stil te leggen. Lees meer bij ZDF Heute

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger