Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse legerofficier krijgt 3,5 jaar cel voor spionage

Kort nieuws - 27 mei 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een voormalig officier van de Duitse Bundeswehr is maandag veroordeeld tot 3,5 jaar celstraf wegens spionage voor Rusland. 

Het gerechtshof in Düsseldorf acht bewezen dat de 54-jarige man militaire informatie aan de Russische geheime dienst doorspeelde.

De ex-officier zei tijdens het proces dat hij vreesde voor een oorlog met Rusland. Hij wilde zijn familie in veiligheid kunnen brengen en hoopte dat de Russen hem op tijd zouden informeren als het in Oekraïne zou escaleren. Hij ging ervan uit dat er tactische kernwapens zouden worden ingezet. De man bood zijn diensten zelf aan bij het Russische consulaat. Ook werd hij lid van de rechts-radicale AfD. Hij heeft nu spijt van zijn acties, zegt hij. Lees meer bij MDR

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.


Lees meer

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger