Duitslandweb
Duitse legerofficier krijgt 3,5 jaar cel voor spionage
Kort nieuws - 27 mei 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen voormalig officier van de Duitse Bundeswehr is maandag veroordeeld tot 3,5 jaar celstraf wegens spionage voor Rusland.
Het gerechtshof in Düsseldorf acht bewezen dat de 54-jarige man militaire informatie aan de Russische geheime dienst doorspeelde.
De ex-officier zei tijdens het proces dat hij vreesde voor een oorlog met Rusland. Hij wilde zijn familie in veiligheid kunnen brengen en hoopte dat de Russen hem op tijd zouden informeren als het in Oekraïne zou escaleren. Hij ging ervan uit dat er tactische kernwapens zouden worden ingezet. De man bood zijn diensten zelf aan bij het Russische consulaat. Ook werd hij lid van de rechts-radicale AfD. Hij heeft nu spijt van zijn acties, zegt hij. Lees meer bij MDR
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig