Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse oud-minister van Milieu Töpfer overleden

Kort nieuws - 11 juni 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse oud-politicus van de CDU Klaus Töpfer is zaterdag op 85-jarige leeftijd overleden. Hij was van 1987 tot 1994 minister van Milieu in de regering van Helmut Kohl. 

Na de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl in april 1986 pleitte Töpfer al in 1988 voor een toekomst zonder kernenergie en met minder fossiele brandstoffen. Volgens nieuwssite Tagesschau gold Töpfer ook lang na zijn ministerschap nog als het groene geweten van de christendemocraten. Hij bleef een pleitbezorger voor milieubescherming en duurzaamheid. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger