Duitslandweb logo Duitslandweb

Deutsche Bahn wil IC-lijnen Thüringen schrappen

Kort nieuws - 26 juni 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Deutsche Bahn is van plan om vanaf volgend jaar twee Intercity-lijnen door Thüringen te schrappen. Dit meldt Der Spiegel op basis van een vertrouwelijke brief. Deze ontwikkelingen betekenen mogelijk slechtere verbindingen voor reizigers in Thüringen, Saksen en Mecklenburg-Voorpommeren.

Het gaat volgens Duitse media om de verbinding van Karlsruhe via het Saaletal naar Leipzig en de lijn van Gera naar Keulen. Ook het aanbod van ICE's naar Stralsund aan de Oostzee moet buiten het zomerseizoen worden ingeperkt. 

De belangrijkste redenen voor het plan zijn de lage bezettingsgraad van de treinen en de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de spoorlijnen, meldt Der Spiegel. Voor dat laatste zou de Duitse overheid de Deutsche Bahn financieel steunen uit het Klima- und Transformationsfonds (KTF), maar dat kan niet meer, omdat het Constitutioneel Hof vorig jaar een streep door dat fonds zette. Sindsdien kampt de bondsregering met begrotingstekorten, die nu ook de Deutsche Bahn treffen. Het concern zelf wil niet op het bericht van Der Spiegel reageren.

De IC-lijn door het Saaletal werd in december 2023 geopend als vervanging van een eerdere ICE-verbinding, waarvoor politici en belangengroepen lange tijd hadden gepleit.

Onlangs weigerde de Deutsche Bahn om regionale tickets toe te staan in de IC-treinen. Ondanks de lage bezettingsgraad van 10-20 procent wilde de Deutsche Bahn regionale tickets niet toestaan, uit vrees voor inkomstenverliezen in het langeafstandsverkeer. Thüringen was bereid een toeslag per gereden kilometer te betalen, maar ook dit was volgens de Deutsche Bahn niet voldoende. Lees meer bij TagesschauDer Spiegel (betaalmuur) en Die Zeit

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger