
Politie schiet gewapende man dood in München
Kort nieuws - 6 september 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe gewapende man die donderdagochtend door agenten werd doodgeschoten in het centrum van München, was 18 jaar en kwam uit Oostenrijk. Dat hebben de autoriteiten donderdagmiddag bekendgemaakt op een persconferentie. De man overleed ter plekke aan zijn verwondingen. De politie gaat uit van een terreuraanslag. Dit bericht is geactualiseerd op vrijdag om 11.00 uur.
De jongen heeft volgens de politie op het Israëlische consulaat geschoten met een lang, antiek wapen. Daarop volgde een vuurgevecht tussen vijf agenten en de schutter. De 18-jarige overleed ter plaatse. De Bayerische Rundfunk meldt op basis van bronnen dat de jongen al eerder een wapenverbod had gekregen omdat hij belangstelling had getoond voor djihadisme, een islamitische terreurgroep en explosieven en wapens.
Het Israëlische consulaat was donderdagochtend gesloten vanwege een herdenkingsdienst ter gelegenheid van de aanslag op de Olympische Spelen in 1972, precies 52 jaar geleden. Of het incident verband houdt met de herdenking is niet bekend. Lees meer bij Tagesschau en Bayerischer Rundfunk
Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig