Duitslandweb logo Duitslandweb

Habeck verkozen tot kanselierskandidaat Groenen

Kort nieuws - 18 november 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Robert Habeck is zondag op het partijcongres verkozen tot kanselierskandidaat van Bündnis 90/Die Grünen. Hij vormt een lijsttrekkersduo met Annalena Baerbock, die in het huidige kabinet minister van Buitenlandse Zaken is. In dit Spitzenduo krijgt Habeck dan de positie van kanselierskandidaat, wat betekent dat hij kanselier zou worden, mocht dat aan de orde zijn.

Ruim 96 procent van de gedelegeerden schaarde zich achter de kandidatuur van Habeck. Habeck is vicekanselier en minister van Economische Zaken en Klimaatbescherming in het kabinet-Scholz. De vraag was of de Groenen wel van een kanselierskandidaat zouden spreken, want dat doen partijen normaliter alleen als ze kans denken te maken de kanselier te leveren. In de peilingen staan de Groenen nu op 10 tot 12 procent van de stemmen. 

Op het driedaagse partijcongres van de Groenen werden Franziska Brantner en Felix Banaszak tot nieuwe partijvoorzitters gekozen. Brantner is als staatssecretaris in Habecks ministerie een van zijn naaste adviseurs. Banaszak is Bondsdaglid en was tot 2022 voorzitter van de partijafdeling Noordrijn-Westfalen.

In januari maakt de partij haar verkiezingsprogramma bekend, nu de verkiezingen hoogstwaarschijnlijk vervroegd worden naar 23 februari. Lees meer bij ZDF-heute en Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger