
Legalisering abortus van de baan
Kort nieuws - 11 februari 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse Bondsdag stemt toch niet meer over een nieuwe abortuswetgeving. Het wetsvoorstel om abortus in de eerste twaalf weken te legaliseren is voorlopig van tafel.
Een groep van 328 Bondsdagleden had het voorstel om abortus gedeeltelijk legaal te maken ingediend. Regeringspartijen SPD en Groenen hadden dit graag nog in deze regeringstermijn willen regelen, maar CDU/CSU en FPD maakten in een commissievergadering duidelijk niet voor het voorstel te zullen stemmen. Ook de experts die werden gehoord waren verdeeld, vooral over de vraag of de aanpassing van de wet wel in lijn was met de grondwet.
Omdat op 23 februari een nieuwe Bondsdag wordt gekozen, is het voorstel voorlopig van de baan. Voor aanvang van de commissievergadering demonstreerden verschillende organisaties bij de ingang voor legalisering van vroege abortus. Ook boden ze een petitie met 300.000 handtekeningen aan. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig