Duitslandweb
Eerste Duitse vrouw de ruimte in met commerciële vlucht
Kort nieuws - 1 april 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebZe is de eerste Duitse vrouw in de ruimte: Rabea Rogge is dinsdag aan boord van een zogenoemde Dragon-capsule begonnen aan een ruimtereis van enkele dagen. De capsule van het commerciële ruimtevaartbedrijf Space X van Elon Musk werd vanuit Florida gelanceerd.
Rogge blijft slechts een paar dagen in de ruimte. Ze is geen professionele astronaut maar werd door een Chinese miljardair uitgenodigd deel te nemen aan de ruimtevlucht. Duitsland heeft twee astronautes op de reservelijst van de Europese ruimteorganisatie ESA. Maar Rogge is hen nu dus voor als eerste Duitse vrouw in de ruimte.
De ruimtereis wordt gefinancierd door de Chinese miljardair Chun Wang. Ingenieur Rogge had Wang ontmoet tijdens een expeditie naar Spitsbergen. Tot haar verrassing nodigde hij haar vorig jaar uit voor de missie. Omdat de capsule zelfsturend is, was voor Rogge een paar maanden training voldoende voor de reis. Er is geen professionele astronaut aan boord. Lees meer bij Taz en WDR
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig