Duitslandweb logo Duitslandweb

Pride in Bautzen sterker dan neonazi-protest

Kort nieuws - 11 augustus 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Christopher Street Day-Parade in het Oost-Duitse Bautzen trok zondag zo'n 3.000 tot 4.000 bezoekers. Net als in voorgaande jaren organiseerden rechts-extremisten en neonazi's een tegendemonstratie, maar het Pride-evenement kon mede dankzij extra politiebewaking ongestoord doorgaan. 

Het was de derde CSD-Parade in Bautzen. Bij de voorgaande edities wisten rechts-extremisten de Pride te verstoren. Ook dit keer was er een tegendemonstratie, waar zo'n 450 rechts-extremisten en neonazi's bij aanwezig waren. Dat waren er minder dan vorig jaar. Ze konden het queer-protest nu niet verhinderen, mede dankzij uitgebreide politiebewaking en omdat een deel van de CSD-demonstranten zelf de route van de rechts-extremisten bezette en hun mars zo wist op te houden.

De organisatoren van de CSD-Parade in Bautzen wilden diversiteit en solidariteit tonen en "queere zichtbaarheid in plattelandsgebieden versterken", aldus initiator Jonas Löschau. In Oost-Duitse steden als Bautzen, maar ook elders in Duitsland, is er, mede door de sterke aanwezigheid van extreem-rechts, voor lhbtqi+'ers steeds meer moed nodig om zich te laten zien. Aan de demonstratie in Bautzen deden ook de 'Omas gegen rechts' mee, een protestbeweging van ouderen die zich inzetten voor de democratie en tegen extreem-rechts.

Alleen al het afgelopen jaar organiseerden rechts-extremisten en neonazi's bij 27 CSD-Parades tegendemonstraties. In Gelsenkirchen moest de CSD-Parade in mei vanwege bedreigingen worden afgezegd, in Regensburg moest de route worden aangepast. Ook haatdelicten tegen lhbtqi+'ers nemen toe, zegt de Duitse federale recherche BKA. Lees meer bij Tagesspiegel, MDR en bekijk de video van Der Spiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger