Duitslandweb
Militairen ontslagen wegens rechtsextremisme en wangedrag
Kort nieuws - 15 januari 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebEind december kwam grootschalig wangedrag naar buiten bij een parachutistenregiment in Rijnland-Palts. Inmiddels zijn negen militairen ontslagen en loopt voor vier anderen de ontslagprocedure.
Bij de elite-eenheid van 1700 militairen is sprake van 200 incidenten. Het gaat om rechtsextremisme, antisemitisme, seksueel wangedrag en drugsgebruik. Lees meer bij de NOS
Inmiddels wordt van 55 verdachten uitgegaan. In 18 gevallen zijn al disciplinaire straffen opgelegd. In 20 gevallen loopt een strafrechtelijk onderzoek. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Maatschappij':
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.

Reacties
Geen reacties aanwezig