Duitslandweb
Regering en oppositie verdeeld over 'jihadistenstempel'
Kort nieuws - 2 oktober 2014De oppositie en Duitse juristen uiten scherpe kritiek op plannen van de Duitse regering om bij potentiële jihadstrijders een markering in het paspoort te plaatsen. De regering hoopt zo te voorkomen dat jihadisten naar Syrië en Irak reizen om te vechten. Een dergelijke markering, in de Duitse pers wel jihadistenstempel genoemd, heeft een stigmatiserend effect en is een aanslag op de persoonlijkheidsrechten, aldus de oppositie en de juristen. Bovendien is niet aangetoond dat een markering het beperken van de jihadreizen makkelijker maakt. Lees meer bij de Frankfurter Allgemeine Zeitung >>
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig