Duitslandweb logo Duitslandweb

Die Linke lijkt eerste minister-president te gaan leveren

Kort nieuws - 16 oktober 2014

Die Linke lijkt voor het eerst een deelstaat-minister-president te gaan leveren. In Thüringen zijn Die Linke, de SPD en Die Grünen het bijna eens over de vorming van een rood-rood-groene coalitie. Die Linke werd bij de deelstaatverkiezingen in september de tweede partij. De CDU werd het grootst, maar de SPD koos voor coalitiebesprekingen met Die Linke en Die Grünen. De FDP werd uit het parlement weggestemd. De SPD wil haar leden nog over de samenwerking laten stemmen. Als die de samenwerking goedkeuren, wordt Bodo Ramelow de eerste minister-president van Die Linke in Duitsland. Die Linke ontstond in 2007 uit een fusie van de West-Duitse WASG, een groep links van de SPD, en de Oost-Duitse PDS, de opvolgerpartij van de communistische SED die het in de DDR voor het zeggen had. Lees meer bij Spiegel Online >>

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger