
Eon wil niet meer meebetalen aan definitieve opslag kernafval
Kort nieuws - 20 november 2014Energiebedrijf Eon wil niet meer meebetalen aan de zoektocht naar een definitieve opslagplaats voor kernafval, de Endlagersuche. Het bedrijf vindt het Standortauswahlgesetz, de wet waarin is vastgelegd dat energieconcerns moeten meebetalen, niet rechtmatig en bereidt juridische stappen voor. Dat zou een financiële strop van 2 miljard euro voor de regering betekenen. De zoektocht naar een definitieve opslagplaats moet een eind maken aan de al meer dan 30 jaar durende strijd over de geschiktheid van de tijdelijke opslag in Gorleben (Nedersaksen). Lees meer bij Süddeutsche.de >>
Lees meer over 'Economie':

Elon Musk verzet zich tegen Duits arbeidsrecht
De Duitse Tesla-fabriek ligt onder vuur omdat die zich niets aantrekt van het Duitse arbeidsrecht. Zo worden zieke werknemers gekort op hun loon.

Waar gaat het mis in de Duitse economie?
De Duitse economische groei blijft achter. Met deze knelpunten moet een nieuwe regering aan de gang.

Soapserie 'investeren met de schuldenrem'
Wat een misdaadserie gemeen heeft met de Berlijnse politiek legt econoom Carsten Brzeski uit in zijn nieuwe column.

De Duitse e-auto wacht op de parking
Voor de Duitse autosector zijn de gouden jaren achter de rug, schrijft econoom Brzeski. De Duitse automakers gooien het roer om.
Reacties
Geen reacties aanwezig