Duitslandweb
Merkel geeft toe in strijd om sluipende belastingverhoging
Kort nieuws - 9 december 2014De CDU heeft het voor het begin van het partijcongres een compromis bereikt over de terugdringing van de zogenoemde kalte Progression. Dat is een sluipende belastingverhoging die ontstaat doordat geen inflatiecorrectie wordt toegepast op de belastingschalen. Een deel van de CDU wil daar een einde aan maken. SPD-minister Gabriel van Economie en Energie kwam in april al met plannen tegen de sluipende belastingverhoging. Kanselier Merkel en minister van Financiën Schäuble geven nu toe. Uiterlijk in 2017 moet het effect van de kalte Progression worden verminderd, op voorwaarde dat er een sluitende begroting is en er geen nieuwe schulden zijn. Lees meer bij Süddeutsche.de
Lees meer over 'Politiek':
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig