Duitslandweb
AfD-leider Lucke vindt protest van islam-kritische Pegida goed
Kort nieuws - 10 december 2014Partijvoorzitter Bernd Lucke van de eurosceptische AfD vindt het protest van de islam-kritische Pegida goed. Het laat volgens hem zien dat mensen zich niet begrepen voelen door de gevestigde politieke partijen. Hij vindt de zorgen over uitbreiding van het islamitische gedachtengoed gerechtvaardigd. Maandag demonstreerden meer dan 10.000 aanhangers van de 'Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes' in Dresden en eisten onder meer een strenger asielrecht. Minister Maas (SPD) van Justitie wil dat de politieke partijen zich distantiëren van Pegida en zich openlijk tegen hun ideeën uitspreken. Zijn partijgenoot Tillich, minister-president van Saksen, wil een dialoog met de Pegida-demonstranten aangaan "om hun angsten en onzekerheden weg te nemen". De Zentralrat der Muslime eist een duidelijke positionering van de Bondsregering tegen het protest. Lees meer bij Zeit Online (Lucke), Spiegel Online (Maas), Süddeutsche.de (Tillich) en Handelsblatt.de (Zentralrat der Muslime)
Lees meer over 'Politiek':
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.

Reacties
Geen reacties aanwezig