Duitslandweb logo Duitslandweb

AfD-leider Lucke vindt protest van islam-kritische Pegida goed

Kort nieuws - 10 december 2014

Partijvoorzitter Bernd Lucke van de eurosceptische AfD vindt het protest van de islam-kritische Pegida goed. Het laat volgens hem zien dat mensen zich niet begrepen voelen door de gevestigde politieke partijen. Hij vindt de zorgen over uitbreiding van het islamitische gedachtengoed gerechtvaardigdMaandag demonstreerden meer dan 10.000 aanhangers van de 'Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes' in Dresden en eisten onder meer een strenger asielrecht. Minister Maas (SPD) van Justitie wil dat de politieke partijen zich distantiëren van Pegida en zich openlijk tegen hun ideeën uitspreken. Zijn partijgenoot Tillich, minister-president van Saksen, wil een dialoog met de Pegida-demonstranten aangaan "om hun angsten en onzekerheden weg te nemen". De Zentralrat der Muslime eist een duidelijke positionering van de Bondsregering tegen het protest. Lees meer bij Zeit Online (Lucke), Spiegel Online (Maas), Süddeutsche.de (Tillich) en Handelsblatt.de (Zentralrat der Muslime) 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger