Duitslandweb
Dresden verbiedt alle demonstraties, elders wel Pegida-protest
Kort nieuws - 19 januari 2015Op last van de politie zijn alle openbare demonstraties in Dresden vandaag verboden, zowel die van Pegida als die van de tegendemonstranten. Reden is de concrete terreurdreiding van islamisten tegen Pegida in Dresden, met name tegen organisator Lutz Bachmann. In andere Duitse steden gaan aanhangers en tegenstanders van de anti-islambeweging vanavond wel de straat op, zoals in Berlijn. München, Düsseldorf, Magdeburg en Saarbrücken. Lees meer bij Süddeutsche.de
Pegida wil de demonstratie in Dresden volgende week gewoon weer laten doorgaan. Dat hebben organisatoren Lutz Bachmann en Kathrin Oertel op een persconferentie maandagochtend bekend gemaakt. Met de politie werkt de beweging een een veiligheidsplan. Ook kondigde Bachmann aan dat hij met vertegenwoordigers uit de politiek gaat praten, maar hij noemde geen namen. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Maatschappij':
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.

Reacties
Geen reacties aanwezig