Duitslandweb
Weer meer mensen bij Pegida-demonstratie in Dresden
Kort nieuws - 15 september 2015Voor het eerst in maanden zijn maandagavond naar schatting weer meer dan 5000 Pegida-aanhangers in Dresden de straat opgegaan. Voorman van de anti-islambeweging Lutz Bachmann kondigde aan met een nieuwe partij te komen. Daarmee wil hij een "Europa van vaderlanders" creëren tegen de paternalisering van de EU. Pegida, tegen de 'islamisering van het avondland', demonstreert na een rustiger periode sinds een aantal weken weer elke maandag in Dresden. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig