Duitslandweb logo Duitslandweb

Kabinet stemt in met strengere regels voor gebruik informanten

Kort nieuws - 26 maart 2015

De bondsregering heeft vanmorgen ingestemd met hervormingen bij de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz. De hervormingen werden noodzakelijk toen in 2011 duidelijk werd hoe slecht de veiligheidsdiensten functioneerden in de zaak rond de neonazi-terreurcel NSU. Er komen nu strengere regels voor de inzet van informanten en het vernietigen van dossiers. Ook krijgt de landelijke Verfassungsschutz een sterker coördinerende rol in de samenwerking met de veiligheidsdiensten in de deelstaten. Lees meer bij Süddeutsche.de.  

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger