Duitslandweb
Duidelijke toename van geweld door neonazi's
Kort nieuws - 9 april 2015Geweld van neonazi's en andere rechts-extremen tegen vluchtelingen, buitenlanders en links neemt duidelijk toe. Dat blijkt uit een antwoord van de Bondsregering op een vraag van Die Linke. In de eerste twee maanden van dit jaar zijn 98 aanvallen van extreem-rechts geregistreerd, waarbij 67 mensen gewond raakten. In dezelfde periode in 2014 ging het om 69 geweldsdelicten met 58 gewonden. Het totaal aantal rechtse delicten, waaronder bijvoorbeeld ook bedreigingen en hakenkruis-graffiti's vallen, is 1728. De aantallen nemen nog toe omdat nog niet alle delicten zijn geregistreerd. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig