Duitslandweb
Zorgwekkende toename extreemrechts geweld in 2020
Kort nieuws - 6 mei 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet aantal politiek gemotiveerde misdrijven is in 2020 flink toegenomen. Dat blijkt uit cijfers van de landelijke recherche, het Bundeskriminalamt (BKA).
Minister Seehofer van Binnenlandse Zaken presenteerde de cijfers dinsdag en sprak van een verrruwing in de maatschappij. Het aantal politieke misdrijven steeg met 8,5 procent, politieke geweldsdelicten namen toe met 18,8 procent. Verreweg het meeste geweld komt van extreemrechts; 23.600 misdrijven werden geregistreerd. Dat zijn er meer dan twee keer zoveel als linksextremistische misdrijven. Opvallend is wel dat bij linksextremistische misdrijven het aandeel geweldsmisdrijven met 45 procent is gestegen, volgens het BKA.
Een nieuw fenomeen zijn misdrijven die niet in de categorieën linksextremistisch, rechtsextremistisch of islamistisch passen. Daaronder vallen bijvoorbeeld de misdrijven die bij de coronaprotesten worden begaan. 3500 politieke misdrijven hielden verband met de coronapandemie, 13,4 procent daarvan was gewelddadig. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig