Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland in top-10 van internationale integratie-ranglijst

Kort nieuws - 11 juni 2015

Duitsland staat in de top-10 van de integratie-ranglijst (MIPEX) van de Brusselse denktank Migration Policy Group. Die heeft het integratiebeleid van 38 landen onderzocht. Duitsland scoort beter dan bij de vorige meting in 2011. Het heeft verschillende verbeteringen voor migranten ingevoerd, zoals betere erkenning van buitenlandse diploma's. Ook op de arbeidsmarkt verloopt de integratie goed. En ondanks de opkomst van Pegida is Duitsland een van de weinige industrielanden waar de bevolking een positievere houding ten opzichte integratie heeft gekregen. Maar het is voor migranten in Duitsland wel moeilijker om juridische stappen te nemen tegen discriminatie en de gezondheidszorg is niet toegankelijk genoeg. Lees meer bij Spiegel Online 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger