Duitslandweb logo Duitslandweb

Constitutioneel Hof: 'Betreuungsgeld is ongrondwettelijk'

Kort nieuws - 21 juli 2015

Het omstreden Betreuungsgeld, een maandelijkse subsidie van 150 euro voor ouders die hun kinderen niet naar de crèche brengen, is ongrondwettelijk. Dat heeft het Constitutioneel Hof zojuist bepaald. De bondsregering had het niet mogen invoeren omdat het een deelstaataangelegenheid is, zeggen de rechters. In het federale Duitsland hebben de deelstaten veel eigen bevoegdheden. Het Betreuungsgeld werd in augustus 2013, op aandringen van de CSU, ingevoerd. Ouders worden daarmee gecompenseerd voor de subsidie die ze mislopen omdat ze hun kind niet naar de crèche brengen. Kinderopvang wordt in Duitsland grotendeels door de overheid gefinancierd. Er was veel kritiek op de zogenoemde 'aanrechtsubsidie': het zou moeders ervan weerhouden te gaan werken - terwijl de overheid juist wil zorgen dat meer vrouwen werken - en het zou nadelig zijn voor allochtone kinderen die juist op de crèche beter Duits kunnen leren. Ouders van ongeveer een half miljoen kinderen maken gebruik van de regeling. CSU-leider Seehofer heeft al laten weten dat de subsidie in Beieren blijft. Lees meer bij Spiegel Online 

Zie ook: Dossier 'Vrouwen werk en kinderen in Duitsland'

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger