Duitslandweb
Constitutioneel Hof: 'Betreuungsgeld is ongrondwettelijk'
Kort nieuws - 21 juli 2015Het omstreden Betreuungsgeld, een maandelijkse subsidie van 150 euro voor ouders die hun kinderen niet naar de crèche brengen, is ongrondwettelijk. Dat heeft het Constitutioneel Hof zojuist bepaald. De bondsregering had het niet mogen invoeren omdat het een deelstaataangelegenheid is, zeggen de rechters. In het federale Duitsland hebben de deelstaten veel eigen bevoegdheden. Het Betreuungsgeld werd in augustus 2013, op aandringen van de CSU, ingevoerd. Ouders worden daarmee gecompenseerd voor de subsidie die ze mislopen omdat ze hun kind niet naar de crèche brengen. Kinderopvang wordt in Duitsland grotendeels door de overheid gefinancierd. Er was veel kritiek op de zogenoemde 'aanrechtsubsidie': het zou moeders ervan weerhouden te gaan werken - terwijl de overheid juist wil zorgen dat meer vrouwen werken - en het zou nadelig zijn voor allochtone kinderen die juist op de crèche beter Duits kunnen leren. Ouders van ongeveer een half miljoen kinderen maken gebruik van de regeling. CSU-leider Seehofer heeft al laten weten dat de subsidie in Beieren blijft. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig