Duitslandweb
Weer noodopvang asielzoekers afgebrand
Kort nieuws - 25 augustus 2015Een nog leegstaande noodopvanglocatie voor asielzoekers in Nauen in Brandenburg, ten westen van Berlijn, is in de nacht van maandag op dinsdag afgebrand. De politie gaat uit van brandstichting. De sporthal zou vanaf september gebruikt gaan worden als tijdelijke opvang. Beschamend en Duitsland onwaardig, noemde de minister-president van Brandenburg, Dietmar Woidke (SPD), de brandstichting. Hij kondigde aan dat politie en justitie alles in het werk zullen stellen om de daders flink te straffen, mocht de brandstichting inderdaad uit vreemdelingenhaat zijn gepleegd. Ook in de nacht van zondag op maandag brandde een leegstaande opvanglocatie af. Afgelopen weekeinde waren bovendien hevige rellen bij een nieuwe asielopvang in Heidenau. Daarbij raakten tientallen agenten gewond. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig