Duitslandweb logo Duitslandweb

Wagenknecht en Bartsch nieuwe fractievoorzitters Die Linke

Kort nieuws - 14 oktober 2015

Sahra Wagenknecht (46) en Dietmar Bartsch (57) zijn gekozen tot nieuwe fractievoorzitters van Die Linke. Zij volgen Gregor Gysi (67) op die deze zomer zijn vertrek als fractievoorzitter bekend maakte. Wagenknecht geldt als woordvoerder van de linkervleugel, die Die Linke als oppositiepartij ziet, Bartsch is een gematigd hervormer die een rood-rood-groene bondsregering nastreeft. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger