Duitslandweb logo Duitslandweb

Federale recherche waarschuwt in asieldebat voor nog meer geweld

Kort nieuws - 22 oktober 2015

De Duitse federale recherche, het Bundeskriminalamt (BKA), waarschuwt in het asieldebat voor nog meer geweld. Het BKA vreest dat naast gebouwen ook personen doelwit van aanslagen kunnen worden. Dat blijkt uit een vertrouwelijke analyse van voor de aanslag op de Keulse burgemeesterskandidaat Reker. Het aantal aanslagen op asielzoekerscentra is dit jaar verder toegenomen. In de eerste drie kwartaal van 2015 waren er 461 aanslagen waarbij de politie van een rechtse achtergrond uitgaat. Dat is meer dan twee keer zoveel als in heel 2014. Het BKA verwacht dat het rechtse protest tegen het vluchtelingenbeleid zich verder zal toespitsen, het verder "zeer heterogene rechtsextremistische spectrum" vindt hier een "ideologische consensus". Uit de analyse van het BKA blijkt dat de meeste verdachten van de aanslagen jong zijn, tussen de 20 en de 25 jaar en uit de buurt komen; meer dan de helft is bekend bij de politie; 34 procent hoort bij een rechts-extreme groepering. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger