Duitslandweb
'Federale recherche beschikt over talloze onrechtmatige gegevens'
Kort nieuws - 30 augustus 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe federale recherche BKA beschikt over talloze onrechtmatige gegevens van journalisten, fotografen en andere burgers. Dat meldt de ARD, die over een deel van de gegevens beschikt.
Bij de G20-top bleek dat de accreditatie van meerdere journalisten was ingetrokken zonder dat duidelijk was waarom. Het leidde tot een schandaal, maar dat is slechts het topje van de ijsberg, meldt de ARD. Het zou volgens de publieke zender om miljoenen onrechtmatige of aantoonbaar onjuiste gegevens kunnen gaan, die het Bundeskriminalamt van journalisten, fotografen en andere burgers bewaart. Daar kunnen zij bereopsmatig en privé veel nadeel van ondervinden. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig