Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse politie bezorgd over georganiseerde misdaad

Kort nieuws - 24 oktober 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Duitse Bundeskriminalamt (BKA), de federale politie, meldt in de jaarlijkse rapportage over de criminaliteitscijfers dat een aanhoudende dreiging uitgaat van de georganiseerde misdaad.

Steeds vaker worden minderjarigen gerecruteerd door de georganiseerde criminaliteit, waarschuwt het BKA. Dit gebeurt via sociale netwerken en gameplatforms. Ook het geweld dat deze criminelen in het openbaar gebruiken neemt toe, blijkt uit de rapportage, net als het vuurwapenbezit. In 2024 nam de politie 420 vuurwapens in beslag.

De financiële schade door cybercriminelen schat het BKA op 1,7 miljard euro. Dit is bijna de helft van alle door criminelen veroorzaakte financiële schade. 

Het aantal drugsdelicten is flink gedaald. Dat heeft te maken met de gedeeltelijke legalisering van softdrugs in Duitsland. Volwassenen mogen sinds vorig jaar in Duitsland maximaal 25 gram wiet op zak hebben. Ook mogen ze telen voor eigen gebruik. De politie waarschuwt dat in 2024 wel aanzienlijk meer synthetische drugs zoals xtc en amfetaminen in beslag zijn genomen. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger