Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechter: 'Afluisterpraktijken federale recherche BKA deels ongrondwettelijk'

Kort nieuws - 20 april 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een deel van de nieuwe bevoegdheden waarmee de Duitse federale recherche BKA terreur moet tegengaan, is ongrondwettelijk. Dat heeft het Constitutioneel Hof in Karlsruhe zojuist bepaald. Sinds 2009 mag het BKA woningen afluisteren, geheime camera's installeren en telefoons aftappen om eventuele aanslagen te voorkomen. Daarmee tast de recherche de grondrechten van brugers aan op een manier die niet in verhouding staat tot het doel, vindt de hoogste Duitse rechtbank. De regering moet de wet voor juli 2018 verbeteren, tot die tijd gelden beperkingen voor het afluisteren. Lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger