Duitslandweb logo Duitslandweb

De Maizière verdedigt veiligheidsplannen tegen kritiek

Kort nieuws - 4 januari 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister De Maizière (CDU) van Binnenlandse Zaken verdedigt zijn plannen voor een nieuwe veiligheidsstructuur tegen kritiek van de SPD, de CSU en de oppositie. De minister maakte dinsdag bekend dat hij de veiligheidsdiensten centraal wil organiseren, de veiligheidsdiensten in de deelstaten wil afschaffen en de politie en federale recherche meer bevoegdheden wil geven. Daarmee ondergraaft hij het federale systeem van Duitsland, luidt de kritiek, dat juist moet beschermen tegen een te sterke concentratie van de macht. Ook zouden lokale en regionale omstandigheden in een centrale structuur niet meer voldoende aan bod komen. En hervorming van de diensten leidt tot een langdurige hervorming van het federale stelsel waar niemand nu op zit te wachten, aldus SPD-leider en vice-kanselier Gabriel. Maar volgens De Maizière leven we niet meer in de jaren vijftig en zestig en zijn "argumenten dat het machtsmisbruik is, niet meer op zijn plaats". De overheid heeft te maken met internationale dreiging en dan is centrale sturing van de diensten nodig, aldus de minister op de publieke zender ZDF. Regionale en lokale kennis met betrekking tot de veiligheid is onmisbaar, zegt De Maizière, maar hij wijst ook op de verschillen in regelgeving in de deelstaten, bijvoorbeeld als het gaat om de leeftijd waarop een extremist door de diensten in de gaten mag worden gehouden. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger