Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechter: 'Politiegeweld bij protest Stuttgart 21 onrechtmatig'

Kort nieuws - 18 november 2015

Het harde politie-optreden bij het protest tegen het omstreden spoorproject Stuttgart 21 in september 2010 was onrechtmatig. Dat heeft een rechtbank in Stuttgart vandaag bepaald. Bij de confrontatie tussen politie en demonstranten raakten 160 mensen gewond. De inzet van waterkanonnen, wapenstokken en pepperspray was overtrokken, aldus de rechter. In 2013 werden drie agenten veroordeeld voor hun harde optreden. Met de uitspraak van vandaag maken de demonstranten van destijds meer kans op een schadevergoeding. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger