
President Gauck bezoekt Israël
Kort nieuws - 6 december 2015Bondspresident Gauck heeft op bezoek in Israël zondag de goede betrekkingen tussen Duitsland en Israël geroemd. Dat dat mogelijk is noemde hij een wonder, gezien het verleden. Hij sprak de wens uit dat Israël en de Palestijnen zoeken naar wegen om uit de spiraal van geweld te komen. Het was het tweede bezoek van president Gauck aan Israël. Zondagavond vliegt hij door naar Jordanië. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig