Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister Maas roept op tot meer moed tegen vreemdelingenhaat

Kort nieuws - 23 december 2015

Minister Maas van Justitie roept, met het oog op het stijgende aantal aanvallen tegen asielzoekerscentra, mensen in Duitsland op meer moed te tonen tegen vreemdelingenhaat, "in de metro, op het werk en in de sportclub".  De zwijgende meerderheid moet zich duidelijk uitspreken, aldus de minister "zodat ons maatschappelijk debat niet door hetze en haat wordt vergiftigd". Hij wil dat het komende jaar harder wordt opgetreden tegen brandstichters. Lees meer bij Zeit Online

Het aantal aanvallen tegen asielzoekerscentra is dit jaar inmiddels gestegen naar 875, blijkt uit cijfers van de federale recherche BKA. In 2014 waren dat er 199. In 783 gevallen zijn de daders rechts-extremisten. Meestal gaat het om beschadegingen aan de gebouwen. Lees meer bij Focus Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger