Duitslandweb
Merkel wijst bovengrens aan aantal vluchtelingen opnieuw af
Kort nieuws - 5 januari 2016Kanselier Merkel heeft de eis om een bovengrens te stellen aan het aantal vluchtelingen dat Duitsland toelaat opnieuw afgewezen. CSU-leider en coalitiepartner Seehofer eiste afgelopen weekend een bovengrens van 200.000 vluchtelingen. Een beperking van het aantal vluchtelingen is niet op nationaal, maar alleen op Europees niveau te regelen, aldus Merkels woordvoerder Seibert, bijvoorbeeld met Europese contigenten, hotspots voor registratie van vluchtelingen in Griekenland en Italië, betere bescherming van de Europese buitengrenzen en de aanpak van de vluchtoorzaken. Merkels afwijzing komt kort voor haar bezoek aan een CSU-partijbijeenkomst woensdag. Op het partijcongres van de CSU in november vernederde Seehofer Merkel met felle kritiek op haar vluchtelingenbeleid. Lees meer bij Süddeutsche.de
Eerder al benadrukte Merkel dat een bovengrens stellen aan het aantal vluchtelingen in strijd met is met de Duitse grondwet, waarin het recht op asiel zonder beperking is vastgelegd. Voor een bovengrens zou een grondwetswijziging nodig zijn. Volgens de wetenschappelijke dienst van de Bondsdag is een bovengrens ook in strijd met Europees asielrecht. Lees meer bij Zeit Online
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig