Duitslandweb
Proces tegen ex-IS-terrorist Nils D. begonnen
Kort nieuws - 20 januari 2016In Düsseldorf is vandaag de rechtszaak tegen Nils D. (25) begonnen. Hij sloot zich in het najaar van 2013 aan bij IS in Syrië, waar hij op deserteurs jaagde, keerde in de winter van 2014 terug naar Duitsland en werd in januari 2015 door de Duitse politie opgepakt. Door de informatie die hij in tientallen verhoren over IS heeft gegeven, is hij voor de Duitse veiligheidsinstanties een van de belangrijkste informatiebronnen over de terreurorganisatie geworden. Hij trad als getuige op in verschillende zaken tegen andere Islamisten en gaf ook misdaden toe die anders niet bewezen hadden kunnen worden. Hij staat onder meer terecht voor lidmaatschap van een terreurorganisatie. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig