Duitslandweb
Verrassende wisseling van de wacht bij inlichtingendienst BND
Kort nieuws - 28 april 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe jurist Bruno Kahl wordt het nieuwe hoofd van de buitenlandinlichtingendienst BND. Hij volgt Gerhard Schindler op, wiens vertrek dinsdag werd aangekondigd. Dat was een verrassing, Schindler had nog twee jaar tot zijn pensioen. Hij stond echter sinds de NSA-affaire onder druk. Onder zijn leiding zouden Europese bedrijven en politici zijn afgeluisterd en meer met de Amerikaanse NSA zijn samengewerkt dan is toegestaan. Hij gaf zelf toe dat de controle op zijn dienst niet toereikend was. Kahl moet voor betere parlementaire controle op de BND zorgen, voor betere technische middelen en gemotiveerder personeel en hij moet de moeizame verhuizing van zijn dienst naar Berlijn in goede banen leiden. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.

Reacties
Geen reacties aanwezig