Duitslandweb logo Duitslandweb

'Nieuwe wet geeft inlichtingendienst BND meer bevoegdheden'

Kort nieuws - 8 juni 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regeringspartijen zijn het eens geworden over een nieuwe wet die de buitenlandinlichtingendienst BND meer bevoegdheden geeft. Dat meldt de Tagesspiegel op basis van informatie uit regeringskringen. De wet moet nog voor de verkiezingen van volgend jaar van kracht worden. In een eerste versie werden de spionagebevoegdheden van de BND binnen de EU sterk ingeperkt, maar na interventie van minister Schäuble zouden die bevoegdheden nu uitgebreider zijn. De regionale omroep WDR meldt dat de BND met de nieuwe wet voortaan ook in Duitsland zelf legaal kan afluisteren, wat tot nu toe strikt verboden was. Lees meer bij tagesspiegel.de en WDR.de 

Tags: BND

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger