Duitslandweb logo Duitslandweb

Coalitie voorlopig eens over inzet leger in binnenland

Kort nieuws - 25 mei 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regering heeft een eind gemaakt aan de interne strijd over de inzet van het leger in het binnenland. De ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken zijn het eens geworden over een compromis waardoor er voorlopig geen grondwetswijziging nodig is. SPD-ministers zijn tegen een uitbreiding van de bevoegdheden van de Bundeswehr in het binnenland. De CDU is voor, met het oog op mogelijke terreuraanslagen. In het compromis van het kabinet wordt nu uitvoeriger ingegaan op de mogelijkheden die de grondwet al biedt. In principe is in Duitsland niet de Bundeswehr, maar de politie verantwoordelijk voor de binnenlandse veiligheid. Dat is geregeld in de Duitse grondwet. Alleen bij natuurrampen en zeer ernstige calamiteiten mag het leger in het binnenland worden ingezet. Verschillende pogingen de wet te wijzigen, strandden de afgelopen jaren. In 2012 bepaalde het Constitutioneel Hof echter wel dat ook bij terreuraanvallen het leger mag worden ingezet. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Groenen winnen in Baden-Württemberg

Groenen winnen in Baden-Württemberg

De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.


Lees meer

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?


Lees meer

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger