Duitslandweb
Studie: Rechts-extremistische ideeën in Duitsland wijdverbreid
Kort nieuws - 15 juni 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebRechts-extremistische ideeën worden in Duitsland breed gedeeld, ook in het politieke midden. Dat blijkt uit de studie 'Die enthemmte Mitte' (het ongeremde midden) van de Universiteit Leipzig. De universiteit voert dit onderzoek sinds 2002 om de twee jaar uit. In het midden van de samenleving, dat lang als garantie voor de democratie gold, groeit nu een groot antidemocratisch potentieel, aldus de onderzoekers, dat de rechts-populistische AfD aan zich weet te binden. "Bij nazi's en rechts-extremisten denk je snel aan de randen van de samenleving. Dat klopt niet, de ideologie van het 'volkse denken' is wijdverbreid", zegt een van de onderzoekers op Spiegel Online. In de loop van de jaren is de vijandigheid tegenover buitenlanders in zijn geheel weliswaar minder geworden maar de haat ten opzichte van bepaalde groepen als asielzoekers, moslims, Roma en Sinti is toegenomen en wordt ook steeds openlijker en gewelddadiger uitgedragen, blijkt uit het onderzoek. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig