Duitslandweb logo Duitslandweb

AfD-top vreest 'infiltratie' door rechts-radicalen

Kort nieuws - 8 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De partijtop van de AfD vreest 'infiltratie' door extreem-rechts. Dat meldt dpa op basis van een brief van de partijtop.

De AfD probeert al langere tijd de voorzitter in deelstaat Sleeswijk-Holstein, Doris von Sayn-Wittgenstein, uit de partij te zetten. Tot nu toe is dat niet gelukt. Zij heeft banden met een rechts-radicale organisatie waar de AfD geen contacten mee wil. Von Sayn-Wittgenstein was eerder al uit de fractie in het deelstaatparlement gezet. In juni werd ze in haar deelstaat echter opnieuw tot AfD-voorzitter gekozen. 

In een brief aan het AfD-Schiedsgericht, het partijorgaan dat over royering gaat, schrijft de landelijke partijtop over "het bijzondere gevaar" voor de AfD "door rechts-extremisten te worden geïnfilteerd en zo politiek te 'imploderen'". 

Op een AfD-partijcongres in Noordrijn-Westfalen trad zondag een groot deel van het als gematigd geldende partijbestuur in de deelstaat op. Spiegel Online spreekt van een machtsstrijd in de AfD tussen gematigden en radicalen. Ook in Beieren is die aan de gang, schrijft de FAZ. Lees meer bij Spiegel Online en FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Prinzipienreiter, het is nu eenmaal zo

Prinzipienreiter, het is nu eenmaal zo

In een coalitie regeren betekent water bij de wijn doen. Dat zorgt voor conflict op conflict in deze Duitse regering. 'Prinzipienreiter', kom van uw stokpaard, vindt columniste Inge Jooris.


Lees meer

Migratie beheerst opnieuw Duitse publieke debat

Migratie beheerst opnieuw Duitse publieke debat

Waar in 2015 de 'Willkommenskultur' de boventoon voerde, is de meerderheid van de Duitsers nu tegen de komst van meer vluchtelingen.


Lees meer

Verkiezingen in Nederland: Duitsers tussen hoop en vrees

Verkiezingen in Nederland: Duitsers tussen hoop en vrees

Bij Duitsers wekken vooral de BBB en Omtzigt verbazing, merkt Jacco Pekelder van het Zentrum für Niederlande-Studien.


Lees meer

'Tausend Aufbrüche': Duitsers en hun democratie

'Tausend Aufbrüche': Duitsers en hun democratie

Historicus Christina Morina schreef een boek over de Duitse democratie vanuit een gezamenlijk Oost- en West-Duits perspectief.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger