Duitslandweb
AfD zet deelstaatvoorzitter Sayn-Wittgenstein uit partij
Kort nieuws - 28 augustus 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDoris von Sayn-Wittgenstein, de omstreden voorzitter van de AfD-afdeling in Sleeswijk-Holstein, is uit de partij gezet. Dat bevestigt een woordvoerder van de AfD.
Von Sayn-Wittgenstein heeft banden met een rechts-radicale organisatie waar de AfD geen contacten mee wil. Ze was eerder al uit de fractie in het deelstaatparlement gezet. In juni werd ze in Sleeswijk-Holstein echter opnieuw tot AfD-voorzitter gekozen.
Nu heeft het AfD-Schiedsgericht, het partijorgaan dat over royering gaat, haar alsnog uit de partij gezet. Dit op verzoek van het landelijke partijbestuur. Dat wees eerder dit jaar al op "het bijzondere gevaar" voor de AfD "door rechts-extremisten te worden geïnfilteerd en zo politiek te 'imploderen'". Von Sayn-Wittgenstein is daarmee ook geen deelstaatvoorzitter meer. Lees meer bij FAZ.net en NDR.de
Lees meer over 'Politiek':
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig