
AfD zet deelstaatvoorzitter Sayn-Wittgenstein uit partij
Kort nieuws - 28 augustus 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDoris von Sayn-Wittgenstein, de omstreden voorzitter van de AfD-afdeling in Sleeswijk-Holstein, is uit de partij gezet. Dat bevestigt een woordvoerder van de AfD.
Von Sayn-Wittgenstein heeft banden met een rechts-radicale organisatie waar de AfD geen contacten mee wil. Ze was eerder al uit de fractie in het deelstaatparlement gezet. In juni werd ze in Sleeswijk-Holstein echter opnieuw tot AfD-voorzitter gekozen.
Nu heeft het AfD-Schiedsgericht, het partijorgaan dat over royering gaat, haar alsnog uit de partij gezet. Dit op verzoek van het landelijke partijbestuur. Dat wees eerder dit jaar al op "het bijzondere gevaar" voor de AfD "door rechts-extremisten te worden geïnfilteerd en zo politiek te 'imploderen'". Von Sayn-Wittgenstein is daarmee ook geen deelstaatvoorzitter meer. Lees meer bij FAZ.net en NDR.de
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig