Duitslandweb
Bevoegdheden natuurgenezers ter discussie na sterfgevallen in kliniek
Kort nieuws - 22 augustus 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet justitieel onderzoek naar een natuurgeneeskundige kliniek in het Duitse Brüggen heeft in Duitsland een discussie losgemaakt over de bevoegdheden van natuurgenezers. Meerdere patiënten van de kliniek van Heilpraktiker Klaus Ross zijn overleden, kort na een behandeling in de kliniek. Inmiddels onderzoekt justitie volgens omroep WDR 70 sterfgevallen. De kliniek had veel Nederlandse patiënten. De patiënten kregen een alternatieve behandeling tegen kanker, met 3-BP-injecties. De glucoseblocker 3-bromopyruvat is niet verboden in Duitsland, maar ook niet toegelaten als geneesmiddel. Een 'Heilpraktiker' moet een toelating hebben van de deelstaat om te mogen werken. Hij hoeft geen universitaire studie te hebben gedaan. In het deelstaatparlement zijn vragen gesteld over het toezicht op dergelijke klinieken. Lees meer bij WDR
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig