Duitslandweb logo Duitslandweb

'Civiele bescherming wordt civiele verdediging'

Kort nieuws - 23 augustus 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Dat de Duitse regering in een nieuw beleidsplan de burgers oproept om noodrantsoenen in huis te halen, was maandag internationaal nieuws. Maar nieuw is die oproep niet, de Duitse dienst voor burgerbescherming adviseert dat al jaren. Wat wel nieuw is in het concept van het ministerie van Binnenlandse Zaken dat woensdag wordt voorgelegd aan het kabinet, is dat wordt geproken over burgerverdediging in plaats van burgerbescherming. Het nieuwe plan voor noodgevallen is meer toegesneden op oorlogssituaties en terreuraanvallen, legt de krant Die Welt uit. De oppositie vindt dat de regering door de timing en de toon van dit voorstel de angstgevoelens van burgers aanwakkert. Lees meer bij Die Welt   

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger