Duitslandweb
Duitse minister pleit voor nationale ravioli-voorraad
Kort nieuws - 8 september 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse landbouwminister Alois Rainer heeft een pleidooi gehouden voor het aanleggen van een nationale noodvoorraad aan blikken ravioli. Ook linzen zijn een optie, aldus de minister in de podcast 'Berlin Playbook'.
Duitsland heeft nu al strategische voedselvoorraden om de bevolking enkele weken van voedsel te kunnen voorzien in een crisissituatie, de Zivile Notfallreserve. Door heel Duitsland zijn loodsen met voorraden aan rijst, graan, peulvruchten en gecondenseerde melk. Minister Rainer wil de voorraden flink uitbreiden, ook met voedsel uit blik. Ravioli uit blik is in Duitsland een populaire kant-en-klaarmaaltijd. Lees meer bij Tagesspiegel
Nederland heeft geen centrale voedselvoorraden. In het 'Focusonderzoek Strategische Voorraden' beschrijft de Algemene Rekenkamer dat Nederland van crisisvoorraden afziet omdat het redelijk zelfvoorzienend is in de voedselproductie. Duitsland is dat minder, volgens dit rapport. Lees meer bij Rekenkamer.nl
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig