
CDU en SPD onderhandelen over laatste gezamenlijke begroting
Kort nieuws - 6 september 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn de Bondsdag beginnen vandaag de onderhandelingen over de begroting van 2017. Regeringspartijen CDU/CSU en SPD willen bij de laatste gezamenlijke begroting van deze regeerperiode geen nieuwe schulden maken en een sluitende begroting voorleggen, ondanks extra uitgaven voor de opvang en integratie van vluchtelingen. Ze moeten het onder meer eens worden over het terugdringen van de verschillen bij de pensioenen tussen Oost- en West-Duitsland. De SPD wil dat dit uit belastingmiddelen wordt betaald, maar daar is minister van Financiën Schäuble (CDU) tegen. Lees meer bij Focus Online
Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
De CDU/CSU en de SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Daarvoor willen ze de schuldenrem deels loslaten.

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.

Duitsland op 23 februari naar de stembus
Door de breuk van kabinet-Scholz vinden in Duitsland vervroegd verkiezingen plaats. Naar verwachting zijn die op 23 februari.
Reacties
Geen reacties aanwezig