Duitslandweb logo Duitslandweb

CDU-politici willen dat Duitse leger in Turkse Incirlik blijft

Kort nieuws - 7 november 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Bondsdag stemt donderdag over het verblijf van Duitse troepen op de NAVO-luchtmachtbasis in het Turkse Incirlik. Vandaaruit ondersteunt Duitsland met rond 250 soldaten, meerdere verkenningsvliegtuigen en een tankvliegtuig de strijd tegen IS. Maar de Turkse regering verbiedt het Duitse afgevaardigden al maanden de Duitse troepen in Incirlik te bezoeken, eerst vanwege de Duitse Armenië-resolutie, daarna vanwege kritiek op hoe de Turkse regering met de oppositie omgaat. Grünen-voorzitter Özdemir pleitte er daarom voor de Duitse troepen uit Incirlik weg te halen en bijvoorbeeld in Cyprus of Jordanië te stationeren. CDU-politici spreken zich daar nu tegen uit. Lees meer bij Zeit Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger