
CDU-politici willen dat Duitse leger in Turkse Incirlik blijft
Kort nieuws - 7 november 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Bondsdag stemt donderdag over het verblijf van Duitse troepen op de NAVO-luchtmachtbasis in het Turkse Incirlik. Vandaaruit ondersteunt Duitsland met rond 250 soldaten, meerdere verkenningsvliegtuigen en een tankvliegtuig de strijd tegen IS. Maar de Turkse regering verbiedt het Duitse afgevaardigden al maanden de Duitse troepen in Incirlik te bezoeken, eerst vanwege de Duitse Armenië-resolutie, daarna vanwege kritiek op hoe de Turkse regering met de oppositie omgaat. Grünen-voorzitter Özdemir pleitte er daarom voor de Duitse troepen uit Incirlik weg te halen en bijvoorbeeld in Cyprus of Jordanië te stationeren. CDU-politici spreken zich daar nu tegen uit. Lees meer bij Zeit Online
Lees meer over 'Politiek':
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig