Duitslandweb logo Duitslandweb

Kritiek op politie Keulen vanwege etnisch profileren

Kort nieuws - 2 januari 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De politie in Keulen betreurt een tweet waarin over 'Nafri's' wordt gesproken, politiejargon voor Noord-Afrikanen. Dat zegt het hoofd van de politie in Keulen Mathies. 'Nafri's' is volgens de politie geen waardeoordeel, maar dat zien critici anders. In de tweet liet de politie in de nieuwjaarsnacht weten een paar honderd Noord-Afrikanen te controleren bij de Dom in Keulen. Daar werden vorig jaar vrouwen massaal aangerand en beroofd, vooral door mannen met een Noord-Afrikaanse achtergrond. Dit jaar was de politie in groten getale aanwezig om problemen te voorkomen. Nu wordt de politie verweten etnisch te hebben geprofileerd omdat ze honderden mensen alleen op basis van hun uiterlijk zou hebben gecontroleerd. Daar is volgens Mathies geen sprake van, het ging om het gedrag van de mannen die werden gecontroleerd. De politie zelf zei eerder tevreden te zijn dat misdaden zoals vorig jaar zijn voorkomen. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger