Duitslandweb logo Duitslandweb

OM start onderzoek naar 20 Turkse spionnen in Duitsland

Kort nieuws - 6 april 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Openbaar Ministerie verdenkt 20 personen ervan Gülen-aanhangers in Duitsland te hebben bespioneerd in opdracht van de Turkse regering. Een van de verdachten is een hoge vertegenwoordiger van het Turkse ministerie voor religieuze zaken Diyanet.

Een deel van de verdachte spionnen zou werken voor de Turkse geheime dienst MIT en voor de Turkse islamitische organisatie Dibit. Dat blijkt uit antwoorden de bondsregering op een vraag van Die Linke waar Die Welt over beschikt.

Eind maart meldden Duitse media dat de MIT de Duitse buitenlandinlichtingendienst BND een lijst heeft overhandigd van honderden vermoedelijke Gülen-aanhangers in Duitsland. De BND heeft de lijst doorgegeven aan verschillende Duitse autoriteiten en enkele deelstaten zijn daarna begonnen de mensen op de lijst in te lichten. Toen werd ook bekend dat het OM onderzoek was gestart naar mogelijke Turkse spionagepraktijken. Die Welt meldt dat er eveneens aanwijzingen zijn dat er voorbereidingen werden getroffen om Turkse oppositieleden in Duitsland te ontvoeren. De MIT zou in Duitsland een netwerk van 6000 spionnen en informanten hebben.

De Turkse overheid beschuldigt aanhangers van de Gülen-beweging ervan achter de couppoging van vorig jaar in Turkije te zitten. Lees meer bij Welt.de

Tags: Turkije, spionage

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger