Duitslandweb
Protesten tegen overname van Monsanto door Bayer
Kort nieuws - 28 april 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebBij de aandeelhoudersvergadering van het Duitse chemiebedrijf Bayer hebben milieuorganisaties en politici van de Groenen vrijdag geprotesteerd tegen de overname van biotechnologieconcern Monsanto.
Monsanto is producent van het bestrijdingsmiddel Roundup. Begin deze maand kwam naar buiten dat het concern studies die bewijzen dat het middel niet het risico op kanker verhoogd, zelf heeft geschreven. Op basis van de geruststellende studies besloot Brussel onlangs de toelating op de Europese markt te verlengen. De demonstranten wezen er zaterdag op dat ook Bayer geen schone handen heeft. Het produceert bijvoorbeeld gifgas, dat voor oorlogsvoering werd en wordt gebruikt. Lees meer bij Deutsche Welle
Lees meer over 'Maatschappij':
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.

Reacties
Geen reacties aanwezig