Duitslandweb
Protesten tegen overname van Monsanto door Bayer
Kort nieuws - 28 april 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebBij de aandeelhoudersvergadering van het Duitse chemiebedrijf Bayer hebben milieuorganisaties en politici van de Groenen vrijdag geprotesteerd tegen de overname van biotechnologieconcern Monsanto.
Monsanto is producent van het bestrijdingsmiddel Roundup. Begin deze maand kwam naar buiten dat het concern studies die bewijzen dat het middel niet het risico op kanker verhoogd, zelf heeft geschreven. Op basis van de geruststellende studies besloot Brussel onlangs de toelating op de Europese markt te verlengen. De demonstranten wezen er zaterdag op dat ook Bayer geen schone handen heeft. Het produceert bijvoorbeeld gifgas, dat voor oorlogsvoering werd en wordt gebruikt. Lees meer bij Deutsche Welle
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig