Duitslandweb
Beierse AfD-voorzitter klaagt deelstaat aan
Kort nieuws - 3 mei 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebPetr Bystron, AfD-voorzitter in Beieren, klaagt de deelstaat aan omdat hij in de gaten wordt gehouden door de veiligheidsdienst Verfassungsschutz.
De Verfassungsschutz in Beieren houdt Bystron in de gaten omdat hij meermaals sympathie heeft geuit voor de Identitäre Bewegung Bayern (IBB). De IBB wordt geobserveerd vanwege haar nauwe verwantschap met rechts-extremistisch gedachtengoed, aldus de voorzitter van de Verfassungsschutz in Beieren. Volgens Bystron wordt zijn werk als politicus door de veiligheidsdienst gehinderd en is de observatie een middel van zijn politieke tegenstanders om hem te dwarsbomen. Banden tussen de AfD en de Identitäre Bewegung komen vaker voor en via de AfD wordt extreem gedachtengoed salonfähig, wordt in Duitsland al langer gewaarschuwd. Lees meer bij Die Welt
De AfD is van plan ook een klacht in te dienen tegen cabaretier Christian Ehring. In het satirische programma 'extra 3' reageerde hij op een uitspraak van de nieuwe AfD-lijsttrekker Alice Weidel. Op het partijcongres in april had zij gezegd: "De politieke correctheid hoort op de vuilnisbelt van de geschiedenis". Ehring sloot daarop aan met: "Ja, laten we allemaal politiek incorrect zijn. Daar heeft die nazi-slet ('Nazi-Schlampe') toch gelijk". De AfD ziet het persoonlijkheidsrecht van Weidel geschonden en noemt de uitspraak beledigend. Lees meer bij rp online
Lees meer over 'Politiek':
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.
'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek
Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.
Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD
De uitslag in Rijnland-Palts kan ook consequenties hebben voor de bondsregering in Berlijn.

Reacties
Geen reacties aanwezig